BRĄZOWY MEDAL MISTRZOSTW POLSKI WETERANÓW DLA ROBERTA W BIEGACH GÓRSKICH.

W niedziele 12.07 br. w BESKIDZIE ŻYWIECKIM  odbył się XV bieg górski na Pilsko. Pilsko to drugi po Babiej  Górze  co do wysokości szczyt w Beskidzie – 1557 m n.p.m. W ramach tego biegu odbyły się też Mistrzostwa Polski Weteranów w biegach górskich. Start biegu usytuowany był pod szkołą w Korbielowie, tak jak to miało miejsce w 2004 roku kiedy to na tej trasie odbyły się Mistrzostwa Europy w biegach górskich, a w 2010 roku miały tu miejsce Mistrzostwa Świata Weteranów. W niedzielę zawodnicy mieli do pokonania dystans 10 km z przewyższeniami  + 946m – 10m. W zawodach tych wystartował nasz zawodnik Robert Makowiec. Dla Roberta był to drugi start w edycji tego biegu. Poprzedni miał miejsce w 2012 roku na krótszym dystansie kiedy to  zajął on 50 miejsce wśród 320 zawodników. W br. roku Robert postanowił zmierzyć się jeszcze raz z tą górą i poprawić swój rezultat z przed kilku lat, co jak się później okazało w pełni udało mu się zrealizować. Robert wśród 303 zawodników którzy ukończyli zawody zajął wysokie 13 miejsce, a w ramach Mistrzostw Polski Weteranów w biegach górskich w swej kategorii wiekowej M-40 wywalczył brązowy medal. Ustąpił on miejsca w tej kat. wiekowej tak znanym zawodnikom jak Huzior Piotr (Nowy Targ) i Faron Robert (Zalesie). Trzeba dodać, że bieg wgrał Andrzej DŁUGOSZ wielokrotny Mistrz Polski w biegach górskich.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.