Dobry występ zawodników LKS BURZYN na Festiwalu Biegowym w Krynicy

W dniach 9-11.09 br w Krynicy Zdrój odbyła się kolejna edycja Festiwalu Biegowego. W tym roku była to już 7 edycja. Festiwal ten co roku gromadzi tysiące uczestników z Polski i wielu krajów Europy a także i Świata. W ciągu 3 dni odbywa się kilkanaście konkurencji biegowych a także konkurencje Nordic Walking. Dystanse jakie mają do wyboru zawodnicy to od 300m dla dzieci a skończywszy na Biegu 7 dolin czyli 100 km.

W tym roku również do Krynicy na Festiwal wybrali się zawodnicy naszego klubu tj. Robert i Jarek Makowiec , Przemysław Bień, Rafa Zaucha i Mateusz Zaucha.

Jako pierwszy w piątek rywalizację zaczął Robert na dystansie 15 km. Bieg ten to najpierw 4km podbieg a następnie ok. 3,5 k zbieg do rynku w Tyliczu gdzie następował nawrót i zawodnicy wracali ta samą trasą do Krynicy na metę (suma przewyższeń to + 360m -360m). Robert wśród 139 zawodników którzy ukończyli bieg zajął wysoki 6 miejsce poprawiając swój czas z roku 2015 o 1 min30s. w klasyfikacji generalnej co dało mu 2 miejsce kat. wiekowej M-40. Warto dodać że tą kat. wiekową wygrał Grzegorz Czyż zwycięzca III Biegu w Burzynie.

Na sobotę swój start zaplanowali Przemek, Jarek, Rafał i Mateusz.

Przemek postawił w tym roku przebiec bieg górski na dystansie 34km. W stawce 638 zawodników którzy ukończyli zawody zajął wysokie 31 miejsce klasyfikacja open i 11 miejsce w kat wiekowej na 84 zawodników.

Jarek natomiast w tym roku postanowił zmierzyć się z dystansem 17 km biegu górskiego. Start ten może zaliczyć do bardzo udanego bo w stawce 234 zawodników którzy ukończyli zawody zajął           3 miejsce w klasyfikacji open z czasem 1h 14 min 48s a zarazem 2 miejsce w kat. wiekowej.

Natomiast Rafał i Mateusz wystartowali w Życiowej Dziesiątce PKO. Rafał z czasem 43min 16 s zajął 196 miejsce open i 44 miejsce w kat. wiek. Natomiast Mateusz z czasem 46 min 59 s uplasował się na 348 miejsce w klasyfikacji open i 53 miejsce w kat. wiek. Obaj zawodnicy ustanowili na tym dystansie swoje rekordy życiowe. Trzeba także dodać, że bieg ten ukończyło 1487 zawodników.

W niedzielę natomiast swój drugi start zaplanował Robert na dystansie 21,075km (Konspol Półmaraton). Start biegu miał miejsce na deptaku w Krynicy a meta usytuowana była w Tyliczy. Robert z czasem 1 h 20 min 4s zajął 11 miejsce open ( 5 zawodnik wśród Polaków) co pozwoliło mu zająć 1 miejsce wśród 113 zawodników w kat. wiek. M40. Bieg ten ukończyło 540 zawodników.