Duży sukces Roberta w 2 PZU CRACOVIA PÓŁMARATONIE KRÓLEWSKIM

W sobotę 24.10.2015 oczy polskich biegaczy zwrócone były na Kraków gdzie odbyła się druga edycja Cracovia Półmaratonu Królewskiego. W tym roku firma PZU stała się sponsorem tytularnym tego biegowego wydarzenia w stolicy małopolski. Kolejnym elementem który przyciągnął świat ludzi biegających do Karkowa to lokalizacja startu i mety półmaratonu. Organizatorzy postanowili zlokalizować start obok Tauron Areny a sama meta zlokalizowana była w Turon Arenie Kraków( największej i najnowocześniejszej arenie sportowej w Polsce). Każdy zawodnik kończący zawody wbiegał na metę po niebieskim dywanie i przy świetle biało-niebieskich jupiterów w szpalerze kibiców którzy zgromadzeni byli wewnątrz Tauron Arenie. W zawodach tych do wyboru były dwa dystanse, bieg główny 21,097km i 5 km. Większość zawodników którzy przyjechali do Krakowa wystartowała na dystansie 21,097 km.

Do Krakowa wybrali się tez zawodnicy naszego klubu tj. Robert i Jarek Makowiec a także Krzysztof i Tomasz Gniadek. Robert, Jarek i Krzysiek wystartowali na dystansie półmaratonu natomiast Tomek na dystansie 5 km. Trasa półmaratonu wytyczona była przez najciekawsze i najładniejsze zakątki Krakowa a zarazem jak najbardziej płaska i szybka. Obsada dystansu półmaratonu była bardzo mocna i międzynarodowa. Wśród 5836 zawodników którzy ukończyli zawody byli zawodnicy z KENII, UKRAINY, FRANCJI, W.BRYTANII, CZECH, IRLANDI, SZWECJI, WŁOCH, SŁOWACJI, WĘGIER, NIEMIEC, SZWAJCARII, HISZPANII i oczywiście POLSKI. Przy tak międzynarodowej stawce prym w zawodach wiedli zawodnicy z Kenii i Ukrainy a trzeba przyznać że obsada biegu była b. mocna gdyż pierwsze 12 miejsc zajęli właśnie ci zawodnicy a dopiero na 13 miejscu był zawodnik z Polski. Zawody wygrał KIPKOECH ELVIS z KENII, jego czas to 1h 2 min 45s. Pierwszy Polak to BADUREK MACIEJ z czasem 1h 7 min 53s. A teraz o wynikach które osiągnęli nasi zawodnicy. Jako pierwszy na mecie zameldował się Robert zajmując 39 open a zarazem 3 miejsce w kat. wiekowej M-40 wśród 1107 zawodników tej kategorii którzy ukończyli zawody, jego czas to 1 h 16 min 20 s. Kolejnym naszym zawodnikiem na mecie był Jarek z czasem 1 h 30 min 21 s. zajął 451 miejsce co dało mu też 125 miejsce w kat. wiekowej M-18 na 1068 zawodników tej kategorii. Jarek po problemach zdrowotnych potraktował ten start jako trening i powrót do biegania. Natomiast Krzysiek Gniadek uplasował się na 1424 miejscu z czasem1 h 40 min 41 s. W kategorii M-18 był 372 zawodnikiem wśród 1068 startujących.

Brat Krzyśka Tomek wystartował na dystansie 5 km i z czasem 23 min 1 s. zajął 118 miejsce wśród 717 zawodników startujących na tym dystansie. Poniżej przedstawiamy krótką foto relacje z tych zawodów, a także link do pełnych wyników. Dla naszych zawodników był to ostatni poważny start w tym sezonie biegowym, czas na okres roztrenowania i odpoczynek przed nowym sezonem. Gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dobrego zdrowia w nowym sezonie.