I Półmaraton Wierzchosławicki zakończony dużym sukcesem naszych zawodników.

W niedzielne przedpołudnie 23.08 w Wierzchosławicach odbył się I Półmaraton organizowany przez firmę Kępa Sport. Trasę tego półmaratonu organizatorzy wytyczyli ścieżkami leśnymi wśród wierzchosławickich stawów z których pochodza słynne wierzchosławicie karpie. Zawodnicy oprócz dystansu półmaratonu (21,98km)mieli do wyboru dystans krótszy tj. 5km sponsorowany przez f. Kserkom.  W biegu na dystansie półmaratonu   wystartowali zawodnicy naszego klubu (Robert i Jarek Makowiec).  Dla obu naszych zawodników zawody zakończyły się sukcesem. Robert bieg ukończył na 3 miejscu w klasyfikacji generalnej ustępując tylko miejsca zwycięzcy Grzegorzowi Czyż z Bogumiłowic i Łukaszowi Dulińskiemu z Krakowa. Jarek natomiast zajął wysokie 6 miejsce w klasyfikacji generalnej co dało mu 2 miejsce w swojej  kat. wiekowej. Zawody ukończyło 173 zawodników. Warto tez dodać, że w zawodach tych wystartował ILYA MARKOV, były Rosyjski chodziarz mistrz świata i Europy w chodzie na 20 km oraz wicemistrz olimpijski z Atlanty 1996 r. i zajął on 8 miejsce w klasyfikacji generalnej. Obecnie ILYA jest trenerem grupy biegowej w Niepołomicach.

Poniżej zamieszczany link do pełnych wyników.