Nowe życiówki w XI PÓŁMARATONIE MARZANNY w Krakowie naszych zawodników!!!

Jak co roku na rozpoczęcie wiosny w Krakowie odbywa się Półmaraton Marzanny. W tym roku była to już XI edycja tych zwodów biegowych. Od kilku edycji w tej imprezie biegowej uczestniczą także zawodnicy naszej miejscowości Robert i Jarek Makowiec, nie inaczej było i teraz. W biegu tym mieliśmy debiutanta – Tomasza Kawę. Punktualnie o godz. 11.00 z krakowskich Błoni przy pięknej słonecznej pogodzie blisko 2500 zawodników ruszyło na trasę tego półmaratonu(21 km97m). Wśród zawodników z Ukrainy, Rosji , Włoch i oczywiście Polski znaleźli się także Jarek, Robert i Tomasz. Po 1h 8 min 19 s na mecie zameldował się zwycięzca biegu Siergiej Okseniuk , drugie i trzecie miejsce zajęli również zawodnicy z Ukrainy. Pierwszym Polakiem był Tomasz Kawik który zajął czwarte miejsce. Na wysokim 12 miejscu finiszował Robert Makowiec z czasem 1h 16 min 20 s co jest jego nowym rekordem życiowym . Ten wynik dał mu również wysokie 2 miejsce w kat. wiekowej M-30 na 790 zawodników tej kategorii. Również Jarek poprawił swój rekord życiowy na tym dystansie o ponad 10 min i z czasem 1 h 22 min 36 s zajął wysokie 44 miejsce w klasyfikacji ogólnej. W swojej kat. wiekowej M-18 zajął wysokie 13 miejsce wśród 454 zawodników którzy wystartowali w tej kat. wiekowej. Dla Tomasza Kawy były to pierwsze zawody na dystansie 21 km, w swoim debiucie zajął on 299 miejsce w klasyfikacji Open, a 81 miejsce w M-18 . Uzyskał on bardzo dobry czas 1h 33min 41s – co jest jego obecnym rekordem życiowym.

Trzeba przyznać że tegoroczną edycje Półmaratonu Marzanny ukończyła rekordowa liczba 2461 zawodników. Naszym zawodnikom gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów.

Poniżej zamieszczamy pełne wyniki tego biegu.