Podium Jarosława Makowca w Tarnowie i Gnojniku

Ubiegła sobota i niedziela były bardzo udane dla naszych biegaczy LKS Burzyn. W sobotę 3 października odbył się II Bieg Mościcki na płaskiej trasie 10km i 3.5km. Na krótszym dystansie wystartowała Jarek, który z czasem 11 min  55 sek zajął 2 miejsce w klasyfikacji generalnej na ok. 50 zawodników. W tym biegu zaledwie o 11 sekund wyprzedził go Paweł Malski z Tarnowa.

Dzień później jak się okazało doszło do ponownego spotkania tych 2-óch zaprzyjaźnionych biegaczy, tym razem z Gnojniku na biegu VesnaRun zorganizowanym z okazji 800-lecia miejscowości. Trasa liczyła 4 km, charakteryzując się długim podbiegiem i zbiegiem do parku w Gnojniku. Jarek upatrywał swoją szanse pokonania Pawła właśnie na podbiegu – co prawie się udało. Na długim podbiegu Jarek wypracował sobie przewagę nad pozostałymi zawodnikami, jednakże na zbiegu dogonił go własnie Paweł Malski, który wpadł kilka sekund przed nim na metę. Tym samym Jarek zajął 2 miejsce, a na 15 pozycji uplasował się drugi zawodnik LKS Burzyn – Rafał Zaucha. W biegu wzięło udział ok. 55 uczestników.
Ubiegły weekend możemy zaliczyć do bardzo udanych dla naszych zawodników, Jarek Makowiec zajął 2 miejsce w Tarnowie i  Gnojniku, a Robert Makowiec w Biegu Trzech Kopców w Krakowie zajął 9 miejsce Open i 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej i M-4 (o czym pisaliśmy w poprzednim artykule).

A już w najbliższy weekend zapraszamy do Tarnowa na kultowy bieg Leliwitów.