REGATA POGÓRZAŃSKI CROSS w Uniszowej pod dyktando zawodników LKS-u Burzyn.

W dniu 7.08 br. w UNISZOWEJ (gmina Ryglice) odbyły się REGATA POGÓRZAŃSKI CROSS – pierwsza edycja biegu na dystansie 11 km. Przed biegiem głównym odbyły się również biegi dla dzieci w których wystartowało ok. 40 chłopców i dziewczynek. Start biegu głównego nastąpił o godz. 12.00 a trasa poprowadzona była głównie ścieżkami i szlakami leśnymi z głównym punktem jakim było przebiegnięcie przez szczyt Brzanki. Był to bieg stylem anglosaskimi i nie należał do najłatwiejszych. Wśród ok. 100 zawodników którzy zdecydowali się wystartować byli również zawodnicy naszego klubu LKS Burzyn. Jak się później okazało zajęli oni czołowe miejsca w tym biegu.

Jako pierwszy na mecie zameldował się GRZEGORZ CZYŻ z Bogumiłowic z czasem 45min 46 s, miejsce 2 zajął zawodnik naszego klubu ROBERT MAKOWIEC z czasem 47min 56s, a miejsce 3 zdobył PRZEMYSŁW BIEŃ również reprezentujący LKS Burzyn. Kolejne miejsca zawodników naszego klubu to: 10 Rafał Zaucha i 52 Joanna Wójcik. Tak wysoki miejsca w klasyfikacji głównej naszych zawodników pozwoliły zająć czołowe miejsca w klasyfikacjach wiekowych a mianowicie: