Relacja z FESTIWALU BIEGOWEGO w Krynicy-Zdrój i PODIUM naszych zawodników!

W dniach 11-13.09 br w Krynicy Zdrój odbyła się kolejna edycja Festiwalu Biegowego. W tym roku była to już 6 edycja. Festiwal ten co roku gromadzi tysiące uczestników z Polski i wielu krajów Europy, a także Świata. W ciągu 3 dni odbywa się kilkanaście konkurencji biegowych, a także konkurencje Nordic Walking. Dystanse jakie mają do wyboru zawodnicy to od 300m dla dzieci a skończywszy na Biegu 7 dolin czyli   100 km.

C_DSC06653

W tym roku również do Krynicy na Festiwal wybrali się zawodnicy naszego klubu tj. Robert i Jarek Makowiec a także Przemysław Bień. Jako pierwszy w piątek rywalizację zaczął Jarek w biegu na dystansie 1 mili ( 1,6 km ). Najpierw wystartował w eliminacjach z których do finału mogło awansować tylko 25 zawodników w tym także Jarek. Finał biegu odbył się wieczorem i Jarek wśród 25 zawodników zajął 9 miejsce z czasem 4 min 58 sek warto dodać że finał był mocno obsadzony bo aż 10 zawodników pobiegło poniżej 5 min. Również w piątek swój pierwszy start zaplanował Robert a był to dystans 15 km. Robert jak relacjonuje bieg zaczął spokojnie bo trasa biegu to najpierw 4km podbieg a następnie ok. 3,5 k zbieg do rynku w Tyliczu gdzie następował nawrót i zawodnicy wracali ta samą trasą do Krynicy na metę (suma przewyższeń to + 360m -360m). Robert wśród 182 zawodników którzy ukończyli bieg zajął wysokie 8 miejsce w klasyfikacji generalnej co dało mu 2 miejsce kat. wiekowej M-40.

C_DSC06441

Warto dodać że tą kat. wiekową wygrał Grzegorz Czyż zwycięzca Biegu Burzyńskiego. Na sobotę swój start zaplanował natomiast Przemek. Przemek postawił sobie bardzo wysoki cel jakim było przebiegnięcie drugiego pod względem długości dystansu w Krynicy tj. ultramaraton 64 km gdzie suma przewyższeń wynosi +3070 m -2970 m. Jak się później okazało Przemek poradził sobie w tym dystansem bardzo dobrze bo z czasem 7 h 28 min i 21 s zajął wysokie  18 miejsce wśród 286 zawodników, którzy ukończył ten bieg mieszcząc się w limicie czasu. Trzeba tu wyjaśnić że na trasie tego dystansu są wyznaczone punkty kontrolne z określonym czasem w którym zawodnik musi się zameldować, jeżeli tego nie zrobi to zostaje zdyskwalifikowany. Limit czasu na cały dystans to 12 godz.

krynica64

W niedziele po raz drugi w Festiwalu wystartowali Robert i Jarek na dystansie półmaratonu tj. 21,095 km. Obaj zaczęli te zawody spokojnie bo trasa 21km nie należy do najłatwiejszych a suma przewyższeń to +240m -240m. W trakcie biegu obaj systematycznie przyspieszali i przesuwali się do przodu. Robert z czasem 1h 20min 38s zajął 14 miejsce w klasyfikacji generalnej co dało mu 3 miejsce w kat. wiekowej na 114 zawodników tej kategorii, natomiast Jarek z czasem 1 h 33 min 23 s. zajął 47 miejsce w klasyfikacji generalnej i 17 miejsce w kat. wiekowej na 66 zawodników tej kategorii (jednak był to dla niego start treningowy – przed docelowym półmaratonem w Krakowie). Trzeba dodać że półmaraton ukończyło 533 zawodników.

Poniżej przedstawiamy krótka relację fotograficzna i link do pełnych wyników biegu.