Świetny występ Roberta Makowca w Festiwalu Biegowym w Krynicy!

W dniach 6-8 września w Krynicy odbywa się Festiwal Biegowy, który przyciąga rzesze biegaczy i można przyznać że jest wielkim świętem biegowym z Małopolsce. W tym roku do wszystkich konkurencji biegowych zgłosiło się ponad 7000 osób. Wśród wszystkich uczestników nasza miejscowość miała również swoich reprezentantów, a byli nimi: Robert i Jarek Makowiec.

Robert swoje starty rozpoczął w piątek popołudniu w Krynickiej Mili i odrazu uzyskał świetny rezultat – w finale tego biegu zajął 2 miejsce!!! z czasem 5:05 min.

W sobote została rozegrana Życiowa Dzięsiątka Taurona na malowniczej trasie z Krynicy do Muszyny gdzie była umiejscowiona meta. W tym biegu wystartował Robert i Jarek.

Obydwaj pobili swoje rezultaty życiowe na 10 km. Ten pierwszy zajął 24 miejsce w kategorii Open.

Wbiegając na metę z czasem 33:05  min ! (śr. tempo 3:19 min/km) zajął w kategorii wiekowej M-3 świetne 5 miejsce!

Podczas tej imprezy były również rozgrywane Mistrzostaw Polski w kategorii MASTERS – w której to Robert zajął 2 miejsce!!! (w Masters do M-39).

Bardzo dobry wynik podczas tego biegu uzyskał również Jarek – który ze swoim nowym rekordem życiowym 36:55 min (śr. tempo 3:41 min/km) zajął 102 miejsce w kategorii Open, natomiast w M-2 był 35.

Warto dodać, iż bieg ukończyło 1821 uczestników!  W tym biegu startowała m.in. ikona Polskiego sportu Justyna Kowalczyk, która uzyskała czas 35:07 min.

W niedzielę Festiwal Biegowy kończy się Maratonem oraz Mistrzostwami Świata w Biegach Górskich w stylu Anglosaskim.

GRATULUJEMY SUKCESÓW NASZYM REPREZENTANTOM !!!