Wygrana Jarosława Makowca w Tarnowie i podium zawodników LKS Burzyn!

Weekend 10-11 października 2015 – był bardzo udany dla zawodników LKS Burzyn.
W sobotę 10 października w Krakowie odbył się XX Bieg Memoriałowy im. Bogdana Włosika na dystansie 4 km. Na starcie stanęło 443 uczestników, a wśród nich reprezentanci LKS Burzyn, Jarosław Makowiec i Przemysław Bień. Pierwszy z nich dobiegł do mety Jarek z czasem 13 min 16 sek co dało mu 10 miejsce w klasyfikacji generalnej i 3 miejsce w klasyfikacji wiekowej 20-29 lat!   Przemek dobiegł do mety z czasem 13 min 58 sek zajmując tym samym 15 miejsce generalnie i 5 miejsce w kategorii wiekowej 20-29 lat.xx-wlosik

Tego samego dnia w Bielsku-Białej odbył się ogólnopolski bieg na Kozia Górkę. Był to kolejny bieg wliczany do klasyfikacji Pucharu Polski w biegach górskich. Był to bieg na dystansie 3 km z przewyższeniem +250m, trasa biegu przebiegała leśnym szlakiem, a meta usytuowana była pod schroniskiem na Koziej Górce. W biegu tym wystartował nasz zawodnik Robert Makowiec. W stawce 97 zawodników którzy ukończyli zawody Robert zajął 6 miejsce co dało mu zarazem 2 miejsce w swojej kat. wiekowej. Trzeba dodać, że kategorię tą wygrał Robert Faron znany w Polsce biegacz górski. lel2

W niedziele  11 października zmagania sportowe biegaczy przeniosły się na starówkę do Tarnowa, a dokładniej na XXIV Tarnowski Bieg Leliwitów. Biegi masowe rozegrano na dwóch dystansach 2.5 km i 10 km – zawodnicy mieli odpowiednio do pokonania 1 i 4 pętle na tarnowskiej starówce. Wśród ok. 240 zawodników ( ok. 200 zawodników na 10 km i 40 na 2,5 km)  na starcie do biegu na 2.5 km udział wzięli Jarosław Makowiec i Przemysław Bień. Pierwszy na metę z czasem 8 min 24 sek wpadł – Jarek Makowiec ! a tuż za nim ok. 10 sek. później Przemek Bień! – tym samym zawodnicy LKSu zajęli pierwsze 2 miejsca w tym biegu! Warto dodać, iż bieg nie należy technicznie do łatwych, ponieważ zawodnicy mają do pokonania 2,5 km pętle m.in po kostce, płytach brukowych, “Wielkich Schodach” oraz wąskich uliczkach starego miasta – zawodnicy biegnący 10 km pokonywali 4-krotnie tą pętle.

Gratulujemy naszym zawodnikom udanych występów i czekamy na kolejne!