Bardzo dobry występ Jarka w Orlen Warsaw Maraton!

W niedziele 26 kwietnia 2015 r w Warszawie odbyła się III edycja Orlen Warsaw Maraton oraz Biegu Oshee na 10 km. Po upalnej sobocie, niedziela przywitała biegaczy wręcz idealną pogodą do biegania, było ok. 15 st. , pochmurno. Na starcie obu biegów stawiło się ponad 17 000 biegaczy, a wśród nich reprezentant LKS Burzyn – Jarosław Makowiec, który wystartował w maratonie (42km 195m). Bieg ukończył z nowym rekordem życiowym – 2h 52min 18sek (średnie tempo 4:03 min/km) , czas ten pozwolił mu uplasować się na 101 pozycji na 7357 zawodników którzy ukończyli królewski dystans.

Bieg rozpocząłem ostrożnie wg. założeń taktycznych, aby wraz z upływem kilometrów rozpędzać się, sztuka ta świetnie szła mi do 37 km – gdzie dopadł mnie kryzys i musiałem zwolnić tempo biegu o ok. 10 sek/km . Na ostatnich 2 km udało mi się wykrzesać z siebie jeszcze ostatki energii i przyspieszyłem do pierwotnej prędkości ok. 4:00 min/km . Jestem bardzo zadowolony z wyniku jaki osiągnąłem, ponieważ jest to mój nowy rekord życiowy poprawiony o ponad 7 min w zaledwie 3 starcie maratońskim (poprzedni wynosił 2h 59min 59sek ) . Mam nadzieje że jest to jedynie przystanek do kolejnego łamania granic i swoich słabości. – relacjonuje Jarek.

Dwudniowe święto biegowe odbywające się wokół Stadionu Narodowego w Warszawie, było dla mnie niesamowitym i pełnym wrażeń spotkaniem tysięcy ludzi, którzy mają podobną pasję. Świetnie przygotowana impreza, na światowym poziomie – za rok na pewno tam wrócę! – dodaje Jarek.

owm2

1

4

5

 

 

Odpowiedz

Scroll To Top