Biegowa Korona Pogórza – Bieg na Brzankę – relacja

W niedzielę 23 maja 2021 z Olszyny wystartował bieg na Brzankę, pod nazwą Biegowa Korona Pogórza. Uczestnicy swoją rywalizację zaczynali spod Szkoły Podstawowej w Olszynach i kończyli przy wieży widokowej w Jodłówce Tuchowskiej. Do pokonania mieli 10 km pięknej leśnej trasy, wiodącej przez Pasmo Brzanki.
Słoneczna pogoda i piękno otaczających lasów było dodatkowym atutem które zachęcało do udziału w wydarzeniu. W sumie we wszystkich konkurencjach Biegowych wystartowało ok. 170 osób.
O godzinie 12.00 w ramach Biegowej Korony Pogórza na dystansie 10 km wystartowało ponad ok. 100 zawodników/czek,,
Leśna trasa mimo swojej trudności, wynagrodziła uczestnikom pięknymi widokami na całe Pogórze, a przy dobrej widoczności również i Tatry były dostrzegane tego dnia.

Bieg wygrał Robert Makowiec z LKS Burzyn, drugie miejsce zajął Krzysztof Kita również z LKS Burzyn, a na trzecim miejscu dobiegł Arkadiusz Gubała z Gorlic.
Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Kmieć z Perły, druga na mecie zameldowała się Dominika Sosnowska z Krakowa, a trzecia Patrycja Świerczek z Jadownik.

O godzinie 14:30 swoje starty miały dzieci, podzielone na 4 kategorie wiekowe. Łącznie na starcie stanęło blisko 50 najmłodszych adeptów biegania. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal, a najlepsi otrzymali nagrody rzeczowe.
Każdy z zawodników kończących bieg otrzymał odlewany medal i poczęstunek. Po zakończeniu biegu nastąpiła dekoracja pierwszych trójek tak wśród kobiet, jak i mężczyzn.

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Materiał opracowany przez Stowarzyszenie Instytut Badań i Inicjatyw Społecznych. Materiał współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Odpowiedz

Scroll To Top