Biegowa Korona Pogórza – Burzyn – relacja

W niedzielę 23 sierpnia 2020 w Burzynie odbyła się Biegowa Korona Pogórza – biegowe święto w dolinie rzeki Białej. W sumie we wszystkich konkurencjach Biegowych oraz Nordic Walking wystartowało ok. 160 osób.
O godzinie 14:00 swoje starty miały dzieci, podzielone na 4 kategorie wiekowe. Łącznie na starcie stanęło blisko 80 najmłodszych adeptów biegania. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal, a najlepsi otrzymali nagrody rzeczowe.
O godzinie 15.00 w ramach Biegowej Korony Pogórza na dystansie 5.5 km wystartowało ponad ok. 80 zawodników/czek, w tym grupa Nordic Walking.
Trasa w Burzynie nie należy do najłatwiejszych, gdyż pierwsze 2 km to podbieg, który miejscami stromy, a później następuje zbieg i od ok. 3 km trasa robi się płaska.
Bieg wygrał Piskadło Jacek ze Strzyżowa, drugie miejsce zajął Rosiek Daniel z Krakowa, a trzecim zawodnikiem był Stroiuk Mykhailo również z Krakowa.
Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Kmieć Katarzyna z Perły, druga na mecie zameldowała się Świerczek Patrycja z Jadownik, a trzecia Nowak Anna z Tarnowa. Najszybszy wśród uczestników Nordic Walking był
Każdy z zawodników kończących bieg otrzymał odlewany medal i poczęstunek. Zawodnicy mogli skosztować również domowych wypieków. Po zakończeniu biegu nastąpiła dekoracja pierwszych trójek tak wśród kobiet, jak i mężczyzn.

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Materiał opracowany przez Stowarzyszenie Instytut Badań i Inicjatyw Społecznych. Materiał współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER , Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Odpowiedz

Scroll To Top