Biegowa Korona Pogórza – Gromnik – relacja

W niedzielę , 13.09.2020 w Gromniku odbyła się Biegowa Korona Pogórza. To jedno z 5 wydarzeń promujących region i rekreację na terenie Pogórzańskiego Stowarzyszenia Rozwoju.

W wydarzeniu wzięło udział ok. 200 uczestników/-czek wśród dorosłych oraz dzieci. Uczestnicy byli podzieleni na różne kategorie wiekowe, dzięki temu każdy mógł wybrać dystans dostosowanych do swojego wieku oraz możliwości. W Gromniku uczestnicy dorośli mieli do pokonanie 5 km pięknej widokowej trasy.
Jako pierwsze do rywalizacji wystartowały dzieci w 4 różnych kategoriach wiekowych wśród dziewcząt i chłopców.

Bieg dorosłych wygrał Grzegorz Czyż z Bogumiłowic , a wśród kobiet najlepsza okazała się Anna Jasiak z Woli Rzędzińskiej.
Najlepszy wśród Nordic Walking okazał się Piotr Stępak ze Zbylitowskiej Góry, a wśród pań triumfowała Iwona Polak z Sądkowej.
Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowych numer startowych oraz medal. Po zakończeniu biegów w poszczególnych kategoriach nastąpiła dekoracja najlepszych uczestników wśród kobiet i mężczyzn.
Wydarzenie było ogólnodostępne dla wszystkich. Udział był darmowy.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiej relacji z wydarzenia na facebooku >>

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Materiał opracowany przez Stowarzyszenie Instytut Badań i Inicjatyw Społecznych. Materiał współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER , Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Odpowiedz

Scroll To Top