Duży sukces Roberta MAKOWCA w biegach w KRAKOWIE.

Początkiem października tysiące biegaczy z całej Polski a także całego świata przyjeżdża do Krakowa aby wystartować w dwóch b. popularnych biegach tj. PZU Biegu Trzech Kopców a także PZU Półmaratonie Królewskim.

Pierwszy z nich tj. PZU Bieg Trzech Kopców odbył się 1.10 na dystansie 13km wytyczonej pomiędzy kopcami tj. Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego. Wśród międzynarodowej stawki tj. zawodnicy z Kenii, Ukrainy, Hiszpanii, USA, Włoch, Francji i oczywiście Polski która wystartowała był również zawodnik LKS-u Burzyn Robert Makowiec. Na starcie w tym roku stanęła rekordowa liczba zawodników ponad 2400 a dobiegło do mety w regulaminowym czasie 2330. Robert Makowiec w tej międzynarodowej stawce bieg ukończył na wysokim 13 miejscu, co dało mu 1 miejsce w swojej kat. wiekowej wśród 486.

Natomiast w bieżąca niedziele tj. 15.10 odbyła się 4 edycja PZU Półmaratonu Królewskiego. W tym roku na listę startową tego półmaratonu zapisało się 11 500 zawodników, ale ze względów bezpieczeństwa wystartować mogło tylko 10 000. Organizatorzy jak co roku postanowili zlokalizować start obok Tauron Areny a sama meta zlokalizowana była w Turon Arenie Kraków( największej i najnowocześniejszej arenie sportowej w Polsce). W tych zawodach wystartował również Robert Makowiec i jak się później okazało start ten może zaliczyć do b. udanych. Wśród tak międzynarodowej stawki zawodników tj. Polski, Kenii, Etiopii, Ukrainy, Maroka , Czech, Włoch,Francji Robert zajął wysokie 36 miejsce (bieg ukończyło 8332 zawodników) a zarazem 1 miejsce w swojej kat. wiekowej M-40 ( w tej kat. wiekowej bieg ukończyło 1788 zawodników).

Gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów.

Poniżej zamieszczamy krótka fotorelacje.