II BIEG Burzyński im.prof Jana Sajdaka za nami.

II Bieg Burzyński im. prof. Jana Sajdaka już po za nami więc przyszedł czas na krótkie podsumowanie tych dużych  zawodów sportowych jak naszą gminę. W biegach dla dzieci i biegu głównym na dyst. 10 km wystartowało ponad 240 osób co jak na lokalne środowisko jest b. dobry wynikiem . Rok temu w I biegu na wszystkich dystansach wystartowało ok. 50 osób więc już widać, że frekwencja była prawie 5-krotnie wyższa. Natomiast w samym biegu głównym gdzie roku temu był to dystans 1200 m biegało 5 osób a w tym roku na dyst.  10 km  biegało już 129 zawodników.  Jak więc widać  do naszej miejscowości przyjechało wiele osób spoza obszaru gminy Tuchów, a także spoza obszaru powiatu tarnowskiego co świadczy, że impreza była dobrze promowana i reklamowana dzięki naszemu portalowi, a także specjalnej stronie biegu i naszym lokalnym biegaczom.  To tak na wstępie trochę statystyk, a teraz krótkie podsumowanie co do osiągniętych wyników przez zawodników naszego klubu LKS Burzyn. W biegu głównym wystartowało 6 naszych zawodników w tym jeden debiutant na takim dystansie i takich zawodach (Jacek Chwistek). Poniżej przedstawiamy miejsca naszych zawodników:

  • Robert MAKOWIEC – 3 miejsce open – 3 miejsce kat. wiek. M-3
  • Przemysław BIEŃ – 4 miejsce open – 1 miejsce kat. wiekowa M-1
  • Jarosław MAKOWIEC – 5 miejsce open – 2 miejsce kat. wiek. M-1
  • Sebastian MADEJCZYK – 57 miejsce open – 14 miejsce kat. wiek. M-3
  • Jowita WAJDA – 76 miejsce open – 11 miejsce wśród kobiet – 4 miejsce kat. wiek. K-1
  • Jacek CHWISTEK – 101 miejsce open – 23 miejsce kat. wiek. M-3

Lista z pełnymi wynikami na stronie biegu >>>

Można więc  uznać że nasi zawodnicy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony na tle zawodników z różnych klubów. Trzeba dodać, że bieg główny wygrał Grzegorz CZYŻ uczestnik ponad 75 maratonów, zwycięzca KORAL MARATONU w Krynicy, zwycięzca VISEGRAD MARATONU w Rytrze.

Podsumowując zawody ze strony organizacyjnej możemy uznać że wypadły one bardzo dobrze na podstawie zadowolonych uczestników którzy dobiegli na metę. Było też na pewno kilka niedociągnięć i uwag które na pewno zostaną uwzględnione przy organizacji kolejnej edycji biegu. Na koniec chcemy złożyć podziękowania dla wszystkich ludzi dobrej woli i partnerów biegu którzy wspomogli nas w każdej formie, podziękowania dla prezesa klubu LKS Burzyn Jarosława Makowca wraz z zarządem oraz Józefa Szarego za pozyskanie tak wielu sponsorów i przygotowanie tych zawodów, dla Wacława Ropskiego za profesjonalne przygotowanie ze strony nagłośnienia i prowadzenie tych zawodów od strony komentatorskiej, dla Młodzieżowej Rady Gminy w Tuchowie za pomoc w prowadzeniu biura zawodów i młodzieży z Burzyna oraz dla Straży OSP z Burzyna, Tuchowa i Mesznej Opackiej za pomoc w zabezpieczeniu trasy. Na koniec podziękowania i uznanie chcemy złożyć naszym mieszkańcom za dobre przyjęcie zawodników i wspaniały doping na trasie biegu. Mamy nadzieję, że te zawody zagoszczą na stałe w kalendarzu co rocznych imprez kulturalno-sportowych  a dzięki temu będziemy promować naszą miejscowość i jej walory turystyczne.

Linki do pełnych fotorelacji!

1. Foto Creatyvni.eu >>> LINK

2. Foto Tomasz Burza cz. 1 >>> LINK

3. Foto Tomasz Burza cz. 2 >>> LINK

4. Foto Maria Patas >>> LINK

5. Foto Wiktor Chrzanowski >>> LINK

Poniżej prezentujemy krótką foto-relację z tych zawodów.

 

 

Odpowiedz

Scroll To Top