Marsz na Brzankę na Dzień Ziemi po Czyste Powietrze

Marsz na Brzankę na Dzień Ziemi po Czyste Powietrze

W dniu 21.04.2018r. odbył się pierwszy wiosenny marsz na Brzankę. Cała akcja to wspólne przedsięwzięcie stowarzyszeń i organizacji takich jak KS Sokół z Tuchowa, Stowarzyszenie Rozwoju Jodłówki Tuchowskiej i Jej Mieszkańców, „My Kobiety” z Olszyn, „My Pogórzanie”, OSP Jodłówka Tuchowska, KS Sekcja biegowa z Ryglic, Ośrodek wychowawczo – opiekuńczy z Tarnowa.

Przed rozpoczęciem marszu na Brzankę wspólnie z wędkarzami z Tuchowa i Klubem Przyjaciół Białej Tarnowskiej zbieraliśmy śmieci z brzegów rzeki Biała. Po oczyszczeniu brzegów przeszliśmy na miejsce zbiórki – Stadion LKS w Burzynie. Marsz zaplanowany był z kilku różnych miejsc, aby finalnie spotkać się na szczycie Brzanki pod Bacówką. Pierwsza trasa przebiegała od stadionu w Burzynie i potem rozdzieliła się na dwie trasy, druga z Jodłówki Tuchowskiej, trzecia z Olszyn.

Na mecie czekały na uczestników porcje bigosu oraz kiełbaski z ogniska. Dzięki wspaniałej słonecznej pogodzie wszyscy świetnie się bawili oraz integrowali przy wspólnym stole. Dla uczestników to nie był koniec atrakcji. Po odpoczynku i wspólnej biesiadzie została przeprowadzona prelekcja przez Prezesa Klubu Podróżników Śródziemie – Albina Marciniaka. Wszyscy słuchali z zaciekawieniem opowieści, po czym wszystkie dzieci otrzymały dyplomy za przejście w marszu, a także wyszczególnione organizacje i stowarzyszenia. Dodatkowo dla dzieci zostały przeprowadzone konkursy ekologiczne i przyrodnicze gdzie otrzymały drobne upominki, książki, mapy z pasmem Brzanki.

Cała akcja wpisała się również w wydarzenie Czyste góry, czyste szlaki. „Dzień dobry z Pasma Brzanki, czyli dlaczego warto dbać o nasze pasmo” to prezentacja przygotowana przez Jakuba Nowaka gdzie była prezentowana w Bacówce na slajdach.

Pogoda, ludzie i atmosfera była wyśmienita, wszystkim dopisywał humor. Powróciliśmy do domów z naładowanymi bateriami, dotlenieni w czystym powietrzu i optymistycznie nastawieni do następnych wspólnych działań.

Podziękowania ślemy dla Agawy za przepyszny bigos oraz za wsparcie w organizacji Bacówce na Brzance!

Dziękujemy również wszystkim za przybycie i zapraszamy na powtórkę we wrześniu!
Źródło i więcej informacji na: http://www.powietrzetuchow.pl/marsz-na-brzanke-juz-za-nami/

Odpowiedz

Scroll To Top