Ogłoszenia parafialne 10.06-16.06.2013r.

Msze św. w dniach 10.06 – 16.06.2013

Poniedziałek godz. 7.00 – † Heleny Dudek
Wtorek godz. 7.00 – † Janiny Wróbel
Środa godz. 18.00 – † Bronisława Gniadka
Czwartek godz. 18.00 – † Jadwigi i Stanisława Makowiec
Piątek godz. 18.00 – † Bronisława Gniadka
Sobota godz. 7.00 – † Piotra i Jana Makowca

Niedziela – 16 czerwca
godz. 8.00 – † Stanisława Więcka w 8 rocz. śmierci
godz. 11.00 – w int. ks. Proboszcza z okazji Jubileuszu 40 – lecia kapłaństwa i 30 – lecia posługi w parafii św. Józefa w Burzynie od parafian Burzyna
godz. 16.00 – za Parafię

 

DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU –ogłoszenia duszpasterskie – 9 VI.2013

Dziś przypada 10. niedziela w ciągu roku. Msze św. Jak w każdą niedzielę to jest o godz. 8:00, 10:30 i popołudniu o godz. 16:00 Litania do Serca P. Jezusa i msza św.  W czerwcu zachęcam do udziału w nabożeństwach czerwcowych, by być jeszcze bliżej Jezusowego Serca, które jest najpełniejszym wyrazem Bożej miłości miłosiernej, Bożego miłosierdzia. To wyjątkowa okazja do wynagrodzenia Bogu za grzechy swoje i świata. Częściej odmawiajmy Litanię do Serca Pana Jezusa i Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Chrystus uczy nas, że błogosławiony, szczęśliwy jest człowiek, który jest miłosierny. On też miłosierdzia dostąpi.

Pamiętajmy, że autentyczną wspólnotą miłości Boga i ludzi stajemy się na Eucharystii. Starajmy się uczestniczyć w niej jak najczęściej, nie tylko w niedziele i święta. Właśnie podczas Mszy Świętej uczymy się, jak przekładać doświadczenie wiary na nasze codzienne życie. Naszym zadaniem jest przemienienie świata miłością miłosierną.

Przypominam, że w czerwcu codziennie po mszy św. w naszym kościele celebrujemy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, na które serdecznie wszystkich parafian zapraszam. Przypatrzmy się, czy nasze serca nie są nazbyt oziębłe, obojętne, nieczułe, gdyż na mało wpatrują się w otwarte Serce Zbawiciela? Prośmy jak najczęściej, nie tylko w czerwcu: „Jezu, uczyń serca nasze według Serca Twego” i nie zrywajmy naszej przyjaźni z Panem Bogiem!

Dzisiejsza składka przeznaczona jest na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

Składam serdeczne B. zapłać za sprzątanie kościoła. Na najbliższą sobotę zapraszam  do sprzątania następujących parafian z rodzin Marka Świegody, Józefa i Mariusza Stańczyków. Zachęcam do czytania prasy religijnej. Msze  św. W dni powszednie o godzinie 7.00  w pon, wt. Sobota. O godz. 18.00 w środę, czwartek i piątek. W najbliższą niedzielę msze św. wyjątkowo będą  o godz. 8.00, druga o godz. 11.00 i trzecia o godz. 16.00 litania do Serca P. Jezusa i Msza św.

W tym tygodniu wspominamy w liturgii w poniedziałek  Bł. Bogumiła,  we wtorek Św. Barnaby Apostoła, w środę błogosławionych męczenników Romana Sitki i towarzyszy.13 VI  w czwartek– Świętego  Antoniego  z Padwy. W piątek bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika. W sobotę Błogosławioną Jolantę zakonnica, klaryskę. Wszystkim solenizantom składam najlepsze życzenia, bł. Bożego i opieki św. Patronów.

Odpowiedz

Scroll To Top