Świetny weekend biegowy w wykonaniu naszych zawodników!

W sobote 14 września odbył się Bieg Naftowy w Gorlicach, który był jedną z imprez zoragnizowanych podczas Weekendu Naftowego. Bieg został rozegrany na dwóch dystanasach 3,25km i  13km. Na starcie stanęło ponad ok. 150 biegaczy, a wśród nich nasz reprezentant Jarek Makowiec. W biegu na 3,25km zajął on 2 miejsce z czasem 11.07 min, lepszy od niego okazał się tylko zawodnik z Szymbarku Baran Bartłomiej. Na dystansie 13km zwyciężył Siergiej Fiskovicz z Urainy wśród mężczyn, a wśród kobiet Valetnyno Kilarska również z Ukrainy.

W niedzielę 15 września w Wadowicach odbył się XXXIV Bieg Powsinogi na dystansie półmaratonu – 21km. W biegu tym reprezentowała nas Robert Makowiec, który wśród 122 zawodników zajął wyśmienite 3 miejsce w klasyfikacji generalnej. Jego czas na tym dystansie wyniósł 1:19:36 h, warto dodać, iż profil trasy tego półmaratonu jest bardzo zróżnicowany. Zwycięzcą tego biegu został Łukasz Grajcar z czasem 1:17:53 h.

Tego samego dnia w Tuchowie na różnych dystansach (od 300m po 1,8km) odbył się IV Bieg Tuchowski.

W biegu głównym na 1,8km  zwyciężył Jarek Makowiec.