Podium Roberta Makowca w Krośnie!

W niedziele 25 sierpania w Krośnie odbył się IX Bieg Uliczny o Skarb Portiusa. W biegu tym mieliśmy 2 reprezentantów naszej miejscowości: Roberta i Jarka Makowiec. Dystans 7.5km ukończyło 235 zawodników, a wśród nich nasi zawodnicy, którzy spiali się bardzo dobrze. Robert zajął świetne 8 miejsce w klasyfikacji Open, a 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej M-3, z czasem 25:43 min ( śr.tempo 3:26min/km) . Jarek natomiast został sklasyfikowany na dobrej 41 pozycji w klasyfikacji Open, 13 miejsce w katerii M-2 z czasem 28:20 min (śr. tempo 3:47min/km). Jeden ze sponsorów biegu na mecie dostarczył wszystkim zawodnikom próbki rewelacyjnych jordańskich maści dla sportowców. Bieg ten miał bardz mocną międzynarodową obsadę – byli goście m.in. z Ukrainy, Słowacji, a także uczestnicy Mistrzostw Lekkoatletycznych w Moskwie 2013! Zwycięzcą biegu został Szymon Kulka – młodzieżowy mistrz europy w biegach przełajowych z 2012r.

Naszym zawodnikom gratulujemy sukcesów!

Już teraz warto dodać, iż organizatorzy na przyszłym 2014 rok planują oprócz aktualnego dystansu, zorganizować pierwszy w Krośnie i tej części Polski profesjonalny pieszy i rowerowy MARATON (42.195 km) poprowadzony poprzez najatrakcyjniejsze zakątki urokliwego Krosna i zielonych, historycznych jego okolic.

Oprócz b.dobrze zorganizowanej imprezy biegowej, uczesnicy oraz turyści mieli okazję wziąć udział w szeregu atrakcji kulturalnych. Na płycie głównej rynku w Krośnie były rozstawione stoiska z oryginalnymi, najlepszymi winami z Węgier, Słowacji, Polski oraz kilkudziesięciu krajów z całego świata, stragany z naturalnymi produktami – najlepsze sery, wędliny i mięsa z Litwy i krajów karpackich, pieczywo, miody, produkty ziołowe. Rzemieślnicy prezętowali swoje rękodzieła, biżuterię, wyroby artystyczne, po różnego rodzaju i o różnym przeznaczeniu wyroby szklane – w końcu Krosno od dziesięcioleci słynie z wyrobów szklanych pochodzących z wielu w tym rejonie hut szkła. Obecnym sloganem Krosna jest “Krosno – miasto szkła”. Przez 3 dni odbywały się tam występy artystyczne przeróżnych zespołów – od cygańskich kapel, zespołów rockowych i góralskich, po węgierskie, słowackie i ukraińskie zespoły taneczne.

krosno-bieg-portiusa
krosno-creatyvni-2013

 

Odpowiedz

Scroll To Top