Podium Roberta w półmaratonie w Wadowicach!

W dniu 21.09 w Wadowicach odbył się już po raz XXXV BIEG POWSINOGI. Jest to impreza masowa przeznaczona dla każdego i rodzinna. Dlatego prócz biegów na różnych dystansach nie brak tu zabaw ruchowych dla maluchów. Po raz pierwszy impreza odbyła się w 1979 roku jako Bieg Wadowiczan i jest najstarszą masową imprezą sportową ziemi wadowickiej. Najkrótszy dystans w tej imprezie biegowej to 50 m dla dzieci a także 100m, 200 m, 400 m a także 5km i dystans 21 km 097 m czyli półmaratonu.

Wśród uczestników półmaratonu był również nasz zawodnik Robert Makowiec

Najszybciej dystans 21 km pokonał Łukasz Grajcar z Konopisk z czasem 1h 16min, zaraz za nim na podium uplasował się Miśkowiec Tomasz z Makowa Podhalańskiego z czasem 1h 18 min , a trzecie miejsce zajął nasz zawodnik Robert Makowiec z czasem 1h 19 min.

Było to już jego kolejny start w tym biegu w ostatnich latach zakończony sukcesem.

Tego samego dnia w Szymbarku k. Gorlic odbył się VIII Bieg o Puchar Szymbarskiego Kasztelu na dystansie 8 km. W biegu tym wystartował Jarek Makowiec, kończąc bieg z czasem 31 min 31 sek, co pozwoliło mu zajać 5 miejsce w klasyfikacji Open oraz drugie miejsce w kategorii wiekowej M-20. Bieg główny poprzedzony był biegami dla dzieci i młodzieży oraz marszem nordic walking.