Podwójne podium cyklu biegów Beskid Ski Cross 2014 dla LKS Burzyn!

W niedziele 12.10.2014 r. na stacji narciarskiej Stacji Narciarskiej „Homole” w Jaworkach k.Szczawnicy odbył się finałowy bieg cyklu Beskid Ski Cross (cykl biegów po stokach narciarskich Beskidu). Tego dnia uczestnicy mieli do pokonania 13km trasę, która wiodła malowniczymi szlakami Pienin. Mimo pięknej słonecznej pogody trasa była bardzo wymagająca, gdyż na szlakach było sporo grząskiego błota, które skutecznie utrudniało zawodnikom bieg. W zawodach tych również wzieli udział reprezentanci LKS Burzyn – Jarosław i Robert Makowiec, Rafał Zaucha i Przemysław Bień. Po upływie godziny na mecie jako pierwszy zameldował się Daniel Wosik (17-krotny Mistrz Polski w biegach górskich) , z niewielką ok. minutową stratą, praktycznie równo na metę wbiegli Jarek i Robert Makowiec – 2 i 3 miejsce. Przemek zajął 6 miejsce, a Rafał został sklasyfikowany na 14 miejscu w klasyfikacji generalnej biegu.

Tego dnia Robert wygrał w kategorii wiekowej M-30 , a Jarek zajął drugie miejsce w kategorii M-20, Przemek uplasował się tuż za podium na 4 miejscu, a Rafał na 7 miejscu w kat. M-20.

W końcowej klasyfikacji całego cyklu biegów Beskid Ski Cross nasi reprezentanci zajęli odpowiednio:

Robert Makowiec – 2 miejsce!

Jarosław Makowiec – 3 miejsce!

Przemysław Bień – 4 miejsce!

Cały cykl składał się z 6 wymagających biegów po stokach narciarskich w Podstolicach, Rytrze, Kasinie Wielkiej, Spytkowicach, Limanowej oraz w Jaworkach.

Gratulujemy sukcesów!

Wkrótce również zakończenie cyklu 13 biegów – Grand Prix Małopolski w którym nasi zawodnicy są wysoko klasyfikowani i mają szanse na podium!

Zapraszamy do dopingowania ich już w sobotę 18.10.2014 r. o godzinie 11.30  w Lipinkach  k. Gorlic na 10km trasie!