Podwójne podium naszych biegaczy podczas majówki!

Podium Roberta w biegu  Konstytucji w Rudzach

W sobotnie popołudnie w miejscowości Rudze koło Wadowic odbyła się XVIII edycja biegu Konstytucji 3 maja na dystansie 10 km. Mimo deszczowej pogody, dopisali zarówno zawodnicy jak i publiczność.  W biegu tym wystartował nasz zawodnik Robert . Zajął on w klasyfikacji ogólnej 6 miejsce wsród 59 zawodników i zawodniczek którzy ukończyli bieg, a swojej kategorii wiekowej uplasował się na 3 miejscu na podium.

Podium Jarka w 9 biegu Kraków-Skotniki

Dzień później w niedzielę do rywalizacji dołączył się również Jarek. Tym razem bracia wzięli udział w 9 edycji biegu z okazji 94 urodzin św. Jana Pawła II który odbył się krakowskiej dzielnicy Skotniki. Aura tego dnia była już łaskawsza niż w sobotę to też do rywalizacji w kilku biegach stanęło ok. 500 zawodników, w tym w biegu głównym ok. 360. Nasi zawodnicy wystartowali w biegu głównym na 15 km, trasa biegu prowadziła po malowniczych terenach podkrakowskich miejscowości, a nawrotka była wyznaczona na dziedzińcu Opactwa Ojców Benedyktynów w  Tyńcu. Robert na mecie zameldował się na 11 miejscu w klasyfikacji Open z czasem 53 min 40 sek, natomiast w kategori M-3 zajął 4 miejsce. Jarek przybiegł na metę z czasem 56 min 06 sek, co dało mu 17 miejsce w klasyfikacji Open, natomiast w swojej kategorii M-2 zajął 3 miejsce na podium!