RADOSNA SZKOŁA

radosna-szkolaProgram “Radosna Szkoła” został opracowany w odpowiedzi na Nowa Podstawę Programową, obowiązującą od września 2009 roku. M.in. z powodu rozpoczęcia nauki w szkole przez dzieci 6-letnie, ma za zadanie:

– ułatwić 6-latkom rozpoczęcie nauki w szkołach poprzez dostosowanie warunków nauki do wieku rozwojowego dzieci
– umożliwić dzieciom z terenów wiejskich dostęp do nowoczesnych pomocy edukacyjnych
– stworzyć takie warunki do wyposażenia szkół, aby były dostosowane do potrzeb rozwojowych dzieci w młodszym wieku szkolnym.

Do Zespołu Szkół w Burzynie z dotacji Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie zostaną zakupione pomoce dydaktyczne do miejsca zabaw dla najmłodszych uczniów tej szkoły. Dotacja na to zadanie wynosi 5 998 zł.

Pomoce te zostaną zakupione w czasie wakacji szkolnych 2011/2012. Zapewnią one możliwość organizacji zabaw ruchowych, zgodnie z naturalnymi potrzebami rozwojowymi dzieci. Miejsca zabaw będą wyposażone w przyrządy pozwalające na zaspokojenie przez dziecko potrzeby ruchu. Wyposażenie to będzie obejmować w szczególności duże, miękkie klocki, miękką kolorową piłkę, materac do zabaw, zestaw umożliwiający pokonywanie wysokości, a zarazem usprawniający koordynację wzrokowo – ruchową. Będzie też sprzęt spełniający funkcję edukacyjną i usprawniający małą motorykę Do nich należeć będą układanki, kąciki tematyczne i gry planszowe, zachęcające dzieci do zabaw i zajęć z rówieśnikami. Natomiast po intensywnym ruchu i zabawie każde dziecko będzie mieć możliwość wyciszenia, relaksu czy indywidualnej pracy.

Wszelkie informacje dotyczące programu można uzyskać na stronie http://www.men.gov.pl/

źródło: http://zsburzyn.tuchow.pl/projekty-realizowane-w-szkole.html

Odpowiedz

Scroll To Top