Relacja z XII Cracovia Maraton

r2W dniach 27-28 kwietnia stolicę Małopolski – Kraków opanowali biegacze, a to wszystko za sprawą XII edycji CRACOVIA MARATON. W sobotę na krakowskich Błoniach odbyły się biegi rodzinne, których głównym patronem było radio RMF FM. Przy pięknej słonecznej pogodzie i piknikowej atmosferze uczestniczyło w nich kilkaset rodzin.

Główną imprezą biegową tego weekendu był maraton. Z roku na rok w tym maratonie uczestniczy coraz to większa liczba biegaczy. W tym roku na starcie stanęło blisko 4500 zawodników z całego świata. Wśród tych zawodników byli również reprezentanci naszej gminy, a mianowicie Robert Makowiec i jego brat Jarek – pochodzący z Burzyna.

Dla Roberta był to już czwarty start w tym maratonie w jego karierze biegowej. Z roku na rok jest to jego główny start w sezonie wiosennym. Jak co rok do Krakowa przyjeżdża z zamiarem pokonania tego ciężkiego dystansu tj. 42 km 195 m i poprawienia swojego rekordu życiowego, nie inaczej było również teraz. Dla Jarka natomiast był to debiut w takim biegu. Pogoda jaka ich przywitała w Krakowie nastrajała optymizmem ponieważ było chłodno tj. ok. 10-12 st. i padał delikatny deszcz. Natomiast jak się później okazało nie było tak rewelacyjnie, bo w drugiej części trasy na Bulwarach Wiślanych i krakowskich Błoniach wiał dość mocy wiatr, który utrudniał szybkie bieganie – relacjonuje Robert. Start do maratonu umiejscowiony był na krakowskich Błoniach, meta była obok stadionu Wisły Kraków, natomiast trasa przebiegała ulicami Starego Miasta, Nowej Huty i krakowskich Błoń. Maraton ukończyło 4415 zawodników – jak podaje Robert, a on sam założony cel osiągnął. Dystans 42 km 195 m przebiegł w 2h 48min 4s, co jest jego nowym rekordem życiowym i zajął 16 miejsce w ogólnej klasyfikacji, natomiast w swojej kategorii wiekowej M-30 był 8 na 1382 zawodników. Natomiast Jarek, jako debiutant na tym dystansie osiągnął również bardzo dobry rezultat, tj. 615 miejsce z czasem 3h 27min. 23s. Obaj reprezentanci naszej gminy są z osiągniętych wyników bardzo zadowoleni.

Podsumowując krótki wywiad przeprowadzony z oboma zawodnikami zachęcają oni do biegania, jako najprostszej formy ruchu, która dla organizmu daje wiele korzyści tj. przedłuża młodość, chroni przed wieloma chorobami pozwala utrzymać prawidłową wagę, pozwala poznać nowych ludzi, zobaczyć wiele ciekawych miejsc w kraju i za granicą, a także miło i ciekawie spędzić czas. Apelują oni także do władz gminnych o propagowanie i organizacje imprez biegowych, a także wsparcie finansowe w promowaniu biegania.

Odpowiedz

Scroll To Top