Relacja ze spotkania z dietetykiem oraz z treningu

W wtorkowe popołudnie 27.10.2014r  w Domu Kultury w Burzynie odbyło się spotkanie z dietetykiem zorganizowane w ramach realizacji projektu z FIO – „Biegajmy razem-dbając o zdrowie”. Projekt realizowany jest przez LKS Burzyn i grupę biegaczy Free Runners.

Podczas spotkania doświadczona Pani dietetyk –Dominika Brzeżańska poruszyła temat, który brzmiał: „Moc odżywiania, a zdrowy styl życia- jak zadbać o siebie będąc aktywnym sportowo”. Uczestnicy, w liczbie 22 osób, dowiedzieli się m. in. jakie produkty powinni jeść – przed i po treningu, dlaczego warto nawodnić swój organizm oraz jak obliczyć indeks glikemiczny.

Dużym zainteresowaniem wśród zebranych była możliwość analizy składu własnego ciała.
Po zważeniu się na specjalistycznej „wadze” każdy z badanych dowiedział się m. in. jaki procent jego ciała stanowi tkanka tłuszczowa, jaki ma wiek metaboliczny czy ile procent jego ciała stanowi woda.

Wszyscy z zaciekawieniem analizowali swoje wyniki , wyrażając dalszą chęć uczestnictwa w tego typu spotkaniach, które LKS Burzyn planuje również organizować w przyszłości. Polecamy wszystkim chcącym zadbać o swoje zdrowie skorzystania z porad pani dietetyk.

Przedstawiamy również materiał promocyjny audio nagrany przez Radio Kraków nt. Grupy Biegowej Free Runners, która realizowała treningi biegowe od 30.09 do 30.10.2014 w ramach projektu dofinansowanego ze środków Programu Inicjatyw Obywatelskich (FIO Małopolska Lokalnie)

(nagranie i prawa autorskie: Radio Kraków  – źródło )

 

freerunners

belka-pro

 

free free2

Odpowiedz

Scroll To Top