Świetne wyniki LKSu Burzyn w 8 Festiwalu Biegowym!

W dniach 8-10 września w Krynicy odbył się 8 Festiwal Biegowy, który jak co roku przyciąga tysiące biegaczy z całej Polski, ale również i zawodników zagranicznych. Oczywiście na starcie nie mogło zabraknąć naszych reprezentantów, którzy stawili się w 4-osobowym składzie, osiągając świetne wyniki!.

W sobotę w biegu górskim Runek Run – 17 km wystartowali Jarosław MakowiecRafał Zaucha i Mateusz Zaucha
Wśród blisko 500 zawodników, na doskonałym 4 miejscu wpadł na metę Jarek (zajmując 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej, z czasem 1:11 h ).
Rafał i Mateusz dystans 17 km ukończyli na dobrym 46 i 47 miejscu. Tego samego dnia w Życiowej Dziesiątce wystartował Robert Makowiec, traktując ten start jako przetarcie przed niedzielnym półmaratonem. Uzyskał bardzo dobry czas 34:39min (33 msc na 1390 uczestników).

W niedzielne przedpołudnie Robert stawił się na starcie – 21 km w Konspol Półmaratonie i zajął świetne 10 miejsce na 455 zawodników i 2 miejsce w kat. wiekowej. Jego sukces jest tym bardziej do podkreślenia, ponieważ na mecie dowiedział się że jest on pierwszym Polakiem – ustępując jedynie zawodnikom z Kenii i Ukrainy! Tą wymagającą trasę pokonał w czasie 1:19 h.

Natomiast w sobotę w pobliskich Wierzchosławicach odbyła się 3 edycja Zielonej Wierzchoslawickiej Dychy, gdzie wśród 66 uczestników, 3 miejsce w klasyfikacji kobiet zajęła zawodniczka LKSu Burzyn – Beata Słomska! Pokonując dystans 10 km w czasie 45:25 minut.

Gratulujemy świetnych występów naszym zawodnikom/-czkom i życzymy dalszych sukcesów!