Świetny weekend naszych biegaczy!

W sobotę 12 lipca 2014r. w Gródku nad Dunajcem o godzinie 11:00 odbyła się III edycja biegu im. Józefa Szudego na dystansie 10 km. Przy niesprzyjających warunkach pogodowych (deszcz i silny wiatr) na starcie stanęło ok. 150 zawodników w tym również nasi reprezentanci Robert i Jarek. Trasa biegu była zróżnicowana, jednak nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze. Robert zajął 8 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 2 miejsce w swojej kategorii wiekowej M-3. Jarek był natomiast na 11 miejscu Open oraz jego drużyna składająca się 3 mężczyzn i kobiety zajęła – 2 miejsce!

Następnego dnia w niedzielę 13 lipca, nasi zawodnicy postanowili wystartować w trudnym biegu górskim w Rytrze na dystansie 7km. Trasa biegu była wyznaczona po stoku narciarskim oraz pobliskim lesie. Start biegu odbył się o godzinie 11:00 w upalnym słońcu. Tego dnia pogoda była zupełnie odmienna od dnia poprzedniego. Mimo morderczych podbiegów oraz stromych zbiegów, nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze!

Robert zajął 3 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 1 miejsce w kategorii wiekowej M-3. Jarek był natomiast na 7 miejscu w klasyfikacji generalnej. Bieg ten był zaliczany do klasyfikacji Grand Prix Małopolski oraz BeskidSki Cross. Obaj zawodnicy mimo dużego wyczerpania byli bardzo zadowoleni po udanym weekendzie biegowym! Następny start już w najbliższą niedzielę 20 lipca w Kasinie Wielkiej.