Świetny występ Roberta Makowca w Maratonie na Słowacji!

W niedzielę 6 października w Słowackich Koszycach odbył się najstarszych w Europie Maraton, była to już 90 edycja tej międzynarodowej imprezy biegowej. Na starcie stanęło ok. 1500 zawodników z różnych krajów, w tym nasz reprezentant Robert Makowiec. Na mecie zameldował się on z czasem 2h 46 min 41 sek, czas ten dał mu świetne 30 miejsce wśród mężczyzn! Jak się później okazało był 3 wśród Polaków, na ponad 200 biało-czerwonych. W dodatku czas który uzyskał jest jego nowym rekordem życiowym w maratonie! Bieg ten wygrał reprezentant Kenii Patrick Kiptanui.

Tego samego dnia w Nowym Sączu odbyła się V edycja Sądeckiej Dychy, w której startował Jarek Makowiec. Został on sklasyfikowany na 31 pozycji wśród 359 zawodników, którzy ukończyli ten bieg. Natomiast w kategorii M-20 był na 11 pozycji. Dystans 10 km pokonał w czasie 37 min 50 sek. Bieg wygrał reprezentant Kenii ELISHA KIPROTICH.