Święto Niepodległości uczczone na sportowo przez naszych biegaczy z sukcesami.

Zawodnicy klubu LKS Burzyn uczcili dzień odzyskania Niepodległości przez Polskę udziałem w zawodach sportowych i mogą te występy zaliczyć do bardzo udanych. A teraz przejdźmy do szczegółów.

Jarosław Makowiec, Przemysław Bień, Rafał Zaucha i Kinga Burza wystartowali w XX BIEGU SOKOŁÓW w Tarnowie na dystansie 3 km. Na starcie biegu głównego stawiło się 188 uczestników biegu. Najlepszy z naszego klubu okazał się Jarek który na metę przybiegł na 3 pozycji w klasyfikacji generalnej, a tuż za nim 4 był Przemek (który zajął 1 miejsce w kategorii wiekowej M-20), Rafał zajął 41 miejsce, a Kinga 149 miejsce. Bieg odbył się w Parku Strzeleckim.

sokol1

Robert Makowiec natomiast wystartował w II GÓRSKIM BIEGU NIEPODLEGŁOŚCI Skawina-Mogilany na dystansie 8km. Start biegu usytuowany był w Skawinie przy Gimnazjum natomiast meta była na rynku w Mogilanach. Trasa biegu cały czas się wznosi a różnica wzniesień to 160 m stąd bieg górski. W tym roku bieg ten ukończyło 452 zawodników a Robert w tej stawce zajął wysokie 4 miejsce w klasyfikacji generalnej co dało mu 1 miejsce w swej kategorii wiekowej wśród 79 zawodników tej kategorii. Warto dodać że bieg ten wygrał Adam Czerwiński ( 2 krotny mistrz Polski w hali na dystansie 1500m, mistrz Polski w hali na dystansie 800m)

Poniżej zamieszczamy krótka fotorelacje.