V Bieg w pogoni za żubrem, b.dobry występ Roberta i Jarka w biegu w Niepołomicach.

Krakowski klub biegacza Dystans słynie z organizacji imprez biegowych w Krakowie dla całych rodzin. Nie inaczej było w ostatnią niedzielę czerwca w Niepołomicach gdzie odbyła się już V edycja biegu w Pogoni za zubrem organizaowana właśnie przez klub Dystans.Bieg ten z roku na rok staje się coraz bardziej popularny i z roku na rok startuje w nim coraz większa liczba zawodników. Starujący zawodnicy mają do wyboru dwie trasy tj 15 km i 8 km które to trasy biegną po Puszczy Niepołomickiej a dzieci rywalizują na stadionie MKS Puszcza, nie inaczej było i w tym roku. W tym roku na dystans 8 i 15 km ukonczyło ponad 750 zawodników z Polski i z zagranicy. Start i meta obu dystanów usttuowana była w tym roku koło pieknego zamku w Niepiłomicach.

Na godzinę przed planowanym startem biegów nad Niepołomicani przeszła ulewa która ostudziła goracą atmosferę towarzysząca biegom ale i też trochę rozmoczyła trasę w lesie gdzie jak się później okazło było trochę ślisko i pojawiły się kauże, co jednak nie przeszkadzało dobrej zabawie.

Na dystansie 8 km wystartowali zawodnicy z naszej miejscowości tj. Robert i Jarek Makowiec. Dla obu zawodników był to pierwszy start w tym biegu i jak się później okazało start b.dobry. Robert zmagania na dystansie 8 km zakończył na 6 miejscu a Jarek na 13 w klasyfikacji open na 274 zawodników którzy ukończyli bieg. Natomiast w swoich kategoriach wiekowych zajęli odpowiednio Robert miejsce 1 na 53 zawodników a Jarek miejsce 5 na 52 zawodników.

Gratulujemy osiągniętych wyników.

DSC_0143

niepolomice-13miejsce

 

 

 

Odpowiedz

Scroll To Top