VI Bieg Burzyński – relacja

W niedzielę 2 czerwca w Burzynie odbył się VI Bieg Burzyński oraz I Pogórzańskie Mistrzostwa w Nordic Walking – wielkie biegowe święto w dolinie rzeki Białej. W sumie we wszystkich konkurencjach Biegowych oraz Nordic Walking wystartowało blisko 600 osób.
Już o godzinie. 10:00 swoje starty miały dzieci, podzielone na 4 kategorie wiekowe. Łącznie na starcie stanęło blisko 250 najmłodszych adeptów biegania. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal, a najlepsi otrzymali nagrody rzeczowe.
O godzinie 11.00 w ramach VI Biegu Burzyńskiego na dystansie 10 km wystartowało ponad 260 zawodników/czek oraz liczna grupa Nordic Walking 70 uczestników/czek na dystansie 5 km.
Trasa w Burzynie nie należy do najłatwiejszych, gdyż pierwsze 3 km to podbieg, który miejscami stromy, a później następuje zbieg i od ok. 5 km trasa robi się płaska.
Tegoroczną edycję biegu wygrał Michał Jamioł z Kielc, drugie miejsce zajął Robert Makowiec z Burzyna (LKS Burzyn), a trzecim zawodnikiem był KUŁYNYCZ DARIUSZ z Niepołomic.
Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła  Świerczek Patrycja z Jadownik, druga była Wszołek Anna z Rożnowic, a trzecia Wieczorek Agata z Tarnobrzega.
Każdy z zawodników kończących bieg otrzymał odlewany medal i poczęstunek. Zawodnicy mogli skosztować również domowych wypieków, a także skorzystać z pomocy masażystów. Na stadionie dla najmłodszych były przygotowane różne atrakcje oraz strefa zabaw. Wydarzeniu towarzyszyła również akcja charytatywna. Po zakończeniu biegu wśród wszystkich uczestników zostały rozlosowane nagrody rzeczowe, a później nastąpiła dekoracja pierwszych trójek tak wśród kobiet, jak i mężczyzn.
Nagrody rzeczowe otrzymali również zawodnicy i zawodniczki z pierwszych trójek z poszczególnych kategorii wiekowych. W biegu głównym wystartowała liczna grupa biegaczy z miejscowego klubu LKS Burzyn oraz Gminy Tuchów.