Zwycięstwo Jarosława Makowca w “Zielonej Wierzchosławickiej Dysze”

W sobotę 12 września przy słonecznej pogodzie w Wierzchosławicach odbył się ekologiczny piknik rodzinny oraz imprezy sportowe z nim związane tj. zawody nordic walking na 5 km oraz “Zielona Wierzchosławicka Dycha” czyli bieg na 10 km. Całość odbywała się na tereni lasów wierzchosławickich, a dokładnie na ścieżce przyrodniczo-edukacyjnej. Trasa biegu i marszu nordic walking prowadziła po leśnych ścieżkach. Wśród prawie 160 biegaczy zgromadzonych na starcie mieliśmy, również swojego przedstawiciela, a był nim Jarosław Makowiec.

Jarek dystans 10 km pokonał w 37 min i 47 sek. tym samym WYGRYWAJĄC CAŁY BIEG! , wyprzedzając zaledwie o 2 sekundy drugiego zawodnika na mecie. Było to cenne zwycięstwo, ponieważ walka toczyła się do ostatnich metrów i o zwycięstwie zadecydował finisz sprinterski na ostatnich metrach. Jak się okazało to właśnie reprezentant LKS Burzyn rozegrał te ostatnie metry lepiej od swojego przecewnika z Rzeszowa.

“Cały bieg starałem się konrtolować tempo i próbować zmęczyć przeciwników, stąd też moje szarpnięcia w tempie. Zawodnik z Rzeszowa wytrzymał moje zrywy i dobiegł do mnie na 7 km, prowadził bieg, jednakże nie pozwoliłem mu odbiec na dystans dłuższy niż 10-15 m, aby na końcu mocno zaatakować, co się też udało, bo nie wytrzymał mojego finiszu na ostatnich metrach. Jestem bardzo zadowolony z dobrze rozegranej taktycznie końcówki” – relacjonuje Jarek.
Jedną z nagród w biegu był “Złoty Sierp Witosa” który otrzymał właśnie nasz biegacz.

Warto dodać iż był to bardzo wymagający weekend dla biegaczy z LKS Burzyn, gdyż brali oni udział również w Festiwalu Biegowym w Krynicy w dniach 11-13 września, ale o tym w następnym artykule – bo jest o czym pisać! 🙂

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

wierzchoslawice-wygrana

sierp

 

Odpowiedz

Scroll To Top