Biegowa Korona Pogórza – Jodłówka Tuchowska – relacja

W sobotę 8 sierpnia 2020 w Jodłówce Tuchowskiej na Brzance, odbyła się Biegowa Korona Pogórza. Uczestnicy swoją rywalizację zaczynali i kończyli przy wieży widokowej w Jodłówce Tuchowskiej. Słoneczna pogoda i piękno otaczających lasów było dodatkowym atutem które zachęcało do udziału w wydarzeniu. W sumie we wszystkich konkurencjach Biegowych oraz Nordic Walking wystartowało ok. 180 osób.
O godzinie 11:00 swoje starty miały dzieci, podzielone na 4 kategorie wiekowe. Łącznie na starcie stanęło blisko 80 najmłodszych adeptów biegania. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal, a najlepsi otrzymali nagrody rzeczowe.
O godzinie 12.00 w ramach Biegowej Korony Pogórza na dystansie 5.5 km wystartowało ponad ok. 100 zawodników/czek, w tym grupa Nordic Walking.
Leśna trasa w Jodłówce Tuchowskiej mimo swojej trudności, wynagrodziła uczestnikom pięknymi widokami na całe Pogórze, a przy dobrej widoczności również i Tatry były dostrzegane tego dnia.
Bieg wygrał Sułkowski Rafał z Limanowej, drugie miejsce zajął Machowski Karol z Krosna, a na trzecim miejscu dobiegł Czyż Grzegorz z Tarnowa.
Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Skalak Nina z Ilkowic, druga na mecie zameldowała się Furmańska Joanna z Tuchowa, a trzecia Nowak Daria z Tarnowa.
Najszybszy wśród uczestników Nordic Walking był Florek Michał z Krakowa oraz Duda Magdalena z Żurowej.
Każdy z zawodników kończących bieg otrzymał odlewany medal i poczęstunek. Po zakończeniu biegu nastąpiła dekoracja pierwszych trójek tak wśród kobiet, jak i mężczyzn.

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Materiał opracowany przez Stowarzyszenie Instytut Badań i Inicjatyw Społecznych. Materiał współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Odpowiedz

Scroll To Top