Brązowy medal Krzysztofa Ropskiego w Mistrzostwach Polski Juniorów Starszych!

krzysztof-ropskiDzisiaj zakończył się finałowy turniej Mistrzostw Polski Juniorów Starszych w piłce nożnej, podczas którego brązowy medał wywalczył Krzysztof Ropski (wraz z drużyną Cracovii Kraków).

Turniej finałowy rozpoczął się 20 czerwca, w tym dniu drużyna Cracovii zmierzyła się UKS-em Ruch Chorzów, wygrywając pewnie 5-1 (1-1) .

Jedną bramkę w tym meczu zdobył Krzysztof Ropski podwyższając wynik na 3-1.  Cracovia była liderem po 1 kolejce, ze względu na lepszy bilans bramkowy niż Legia, która też wygrała swój pierwsz mecz (Legia Warszawa – Arka Gdynia 5-2).

W sobotę drużynie z Krakowa przyszło zmierzyć się z trudniejszym przeciwnikiem, jakim była Legia Warszawa (jak się później okazało Mistrz Polski) mecz ten zakończył się remisem 1-1 (0-0) , 85min w tym meczu rozegrał Krzystof Rospki i był on pewnym filarem swojej drużyny. Cracovia po sobotnim meczu nadal zajmowała pierwsze miejsce przed Legią, o mistrzostwie miały zadecydować poniedziałkowe mecze, w których Cracovia grała z Arką, a Legia z Ruchem.

Ostatecznie Legia wygrała z Ruchem 2-1, natomiast Cracovia uległa Arce 1-5.

Warto jednak dodać, że Cracovia była najmłodszą drużyną w całej stawce.

Jeszcze raz GRATULEJMY Krzysztofowi Ropskiemu zdobycia Brązowego medalu i jakże cennego doświadczenia na początku jego kariery piłkarskiej!

Pełna tabela wyników turnieju.

Lp/Mecze/Pkt-y/Bilans Bramek

1. Legia. . . . 3 – 7 – 8:1
2. Arka . . . . 3 – 4 – 9:8
3. Cracovia . . 3 – 4 – 7:7
4. UKS Ruch . . 3 – 1 – 4:9

—————————————-
Legia Warszawa – Arka Gdynia 5:2 (3:0)
UKS Ruch Chorzów – Cracovia 1:5 (1:1)
Arka Gdynia – UKS Ruch Chorzów 2:2 (0:2)
Cracovia – Legia Warszawa 1:1 (0:0)
Legia Warszawa – UKS Ruch Chorzów 2:1 (2:1)
Arka Gdynia – Cracovia 5:1 (2:0)

Odpowiedz

Scroll To Top