Podium sztafety w 12-godzinnym podziemnym biegu w Bochni!

W sobotę 7 marca 2015 odbył się dość nietypowy bieg ze względu na m.in. na miejsce – był to 12 godzinny podziemny bieg sztafetowy w kopalni soli w Bochni – 212 m pod ziemią!

Zainteresowanie tym biegiem było ogromne, do 11 edycji biegu w drodze losowania wyłoniono 65 sztafet (z 229 zgłoszeń) . W biegu tym mieliśmy również naszego reprezentanta w sztafecie pod nazwą “Szybcy i Wścielki” – skład: Jarosław Makowiec, Kornel Mach (Kraków), Mateusz Golonka i Rafał Sawczyn (obaj Gorlice).
Trasa biegła wąskimi korytarzami w kopalni, pomiędzy szybami Sutoris i Campi, pętla o długości 2420 metrów.
W czasie 12 godzin biegu, drużyna pokonała dystans 192,03 km , pokonując w 79 okrążeń !
Wynik ten dał 3 miejsce sztafecie, w której Jarek przebiegł 49,1 km ! (najwięcej z drużyny)

“Super bieg i ogromne doświadczenie, które na pewno zaprocentuje w przyszłości! Dziękuje całej sztafecie za koncentracje do końca i walkę do ostatnich minut biegu!
Cały zespół pracował mocno podczas 12 godzin biegu, na szczęście nie mieliśmy większych kryzysów, chociaż zmęczenie narastało wraz z upływem czasu.
W sukces drużyny wierzyliśmy do samego końca, a dodatkowym bodźcem, który wywołał w nas przypływ energii był moment gdy na 3 godziny przed końcem doścignęliśmy sztafetę z IGLOO Bochnia, która wówczas była na 3 miejscu. Tempo biegu było bardzo mocne, ale przez 12 godzin udało nam się je wytrzymać i stopniowo powiększaliśmy przewagę nad sztafetą z Bochni, utrzymując się do końca na 3 pozycji.
Jest to dla nas ogromny sukces, z którego cieszymy się bardzo ! ” – tak skomentował bieg Jarosław Makowiec

Gratulujemy sukcesu całej drużynie!

Szczegółowe wyniki z biegu:
http://www.sztafetabochnia.pl/user_files/bochnia12h_2015.pdf

 

bochnia2

bochnia5

12bochnia1

bochnia1

 

Odpowiedz

Scroll To Top