Świetny weekend biegowy naszych zawodników!

W sobotę 24 maja w Tarnowie już po raz 10 w Parku Sanguszków odbyła się impreza biegowa z cyklu Polska Biega. Wśród uczestników biegu wystartował Jarosław Makowiec reprezentujący Fundację Wimed+, który wziął udział w biegu głównym po pagórkowatej trasie na 6 km.  Wśród 65 zawodników zajął on 2 miejsce z czasem 22 min 25 sek, ustępując jedynie bardziej doświadczonemu biegaczowi Grzegorzowi Czyżowi.

Dzień później 25 maja pod wzgórzem św. Marcina w Tarnowie odbył się I Bieg na Zamek po miecz Spycimira na dystansie 5,5 km.  Trasa biegu była wyznaczona po ścieżkach turystycznych na wzgórzu. W biegu wzięło udział ok. 140 zawodników, wśród których udział wzięli Jarosław i Robert Makowiec. Robert linię mety przekroczył z czasem 23 min 16 sek, co dało mu 3 miejsce w klasyfikacji generalnej i 1 miejsce w kategorii wiekowej M-3. Jarek natomiast po przygodach na trasie (upadek) na metę wbiegł z czasem 24 min 6 sek, dzięki czemu zajął 6 miejsce w klasyfikacji generalnej i 2 miejsce w kategorii wiekowej M-2. Tego dnia zwyciężył również Grzegorz Czyż. Zwycięzcy wśród kobiet i mężczyzn zostali nagrodzeni mieczami Spycimira, a zwycięzcy w kategoriach wiekowych otrzymali miniatury mieczy Spycimira.

Obydwu zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!